Links

Links til bands

Country Crew

http://www.country-crew.dk/

Ester Brohus

http://www.esterbrohus.dk/

Colin Clark and Ghost riders

http://www.colinclark.dk/

Ivan Johnsen band

http://www.ivanjohnsen.dk/

Leif Kerstein og Winchesters

http://www.winchesters.dk/

Midnight cowboys

http://www.midnightcowboys.dk

Mogens og Basserne

http://www.mogensogbasserne.subnet.dk

The Next of Kin

http://users.cybercity.dk/~nmb25449/

Peter Borup

http://www.peterborup.dk

Roger and Over

http://www.rogerandover.dk

Stable Avenue

http://home20.inet.tele.dk/stableavenue

Western Stars

http://www.westernstars.dk

Acoustic

http://www.acoustic.dk

Bendix band

http://www.bendixband.dk

Blue Boots

http://www.atteno.dk/blueboots/index.htm

Cajun Moon

http://home13.inet.tele.dk/olebas/cajun.htm

Cigarillos

http://www.cigarillos.dk

Dublin Jacks

http://www.dublin-jacks.dk

Freewheelin'

http://www.freewheelin.dk

Highway 40

http://highway40.just.nu

Joanne Reinholdt

http://www.joanne-reinholdt.com

Mountain Wolfs

http://www.mountain-wolfs.dk

Dessert Track

http://www.deserttrack.dk

Sweet Dreams

http://www.sweet-dreams.dk

Peter Abrahamsen

http://www.gocajun.dk

Anni Filt

http://www.annifilt.dk

Dark Horse http://www.dark-horse.dk
Texas Lightning and the Rodeo Rockets (D) http://www.texaslightning.net
Crow Child http://www.crowchild.dk
Ten feet Tall http://www.tenfeettall.dk
Skinny Legs http://www.skinnylegs.dk
Countryca http;//www.countryca.dk
Steff Nevers http://www.steffnevers.com
Arly http;//www.arly.no
Sine Bach Ryttel http://www.sibary.dk

Tamra Rosanes

http://www.tamrarosanes.dk

Links til arrangører

Dette er ikke en fuldstændig liste over hvilke arrangører der har haft os på besøg, men et bredt udpluk fra de sidste par år.

Hvem: Link:
Danmarks Smukkeste Festival, Skanderborg www.smukfest.dk
SCC Countryfestival, Silkeborg www.sccdk.com
Train, Århus www.train.dk
Crazy Horse Country Club, Horsens http://www.crazyhorse.dk
Copenhagen Country Music Club, København http://www.ccmc.webbyen.dk
The Real McCoy country music club, Vamdrup http://www.mccoy.dk/
Nord-Als country and western club, Nordborg http://www.nord-als-country.dk
Desperados country club, Fredericia http://www.desperados-trekanten.dk/
Country club Kaktus, Sorø http://www.country-club-kaktus.dk/
Ålborg Country music club, Ålborg http://www.countrymusicclub.dk/
Country Truckstop, Vejle http://www.truckstop.dk/
Djursland Country music club http://www.djurslandscountry.dk
Harley-Davidson club of Danmark http://www.hdc.dk/
Musikhuset, Esbjerg http://www.mhe.dk/
Bryrup Country, Bryrup http://www.bryrupcountry.dk
Countryklubben Bonanza http://www.bonz.dk
Teglgaard Ranch, Egtved http://www.teglgaardranch.com/
Det Bruunske Pakhus, Fredericia http://www.bruunskepakhus.dk/
Vesterbro Linedancers http://www.vesterbro-linedance.dk
Sønderborg country og western musik klub http://www.cmcsonderborg.dk
Ramsø Musikhus, Ramsømagle http://www.ramsoemusikhus.dk/
Stenbohus, Ribe http://www.stenbohus.dk
Ribe Handelsstandsforening http://www.ribehandel.dk
World of Adventure http://www.world-of-adventure.dk/
Silverrado Ranch, Fredericia http://www.silverradoranch.dk
Radisson SAS hotel Århus http://aarhus.radissonsas.com/dansk/

 
Diverse links

Hvem: Link:
svith.com, Henrik Sviths hjemmeside, design og produktion af hjemmesider http://www.svith.com
Omris, Frederik Risom, coverartist, m.m.m. http://www.omris.dk

 

Links til venner

Hvem: Link:
Wild Oats Records http://www.wildoatsrecords.com/
Love-to-dance http://www.love-to-dance.dk/index2.htm
Line dance-klubber i Danmark http://www.aalborg-linedancers.dk/Klubber.htm
Nord Als Countryklub, Nordborg  http://www.nord-als-country.dk
Vesterbro Linedance, København http://www.westerbro-linedance.dk
McCoy, Vamdrup http://www.mccoy.dk
Scandinavian Countryklub, Thorsø http://www.sccdk.com
Aust Agder Country Klubb, Norge http://www.countryklubb.nu/
Dansk Musiker Forbund http://www.dmf.dk/